Виховна робота в класі

                            Зимові канікули тривають!



Увага! 22 березня розпочинаються весняні канікули. 



18 січня 2021 року

До Дня Соборності України





День Соборності України - приурочений  до Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. 

Саме  22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві й відбулася ця визначна подія. Над святковою синьо-жовтою Софійською площею тоді лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну».

Це державне свято стало символом єднання українських земель. І хоча державі тоді таки не вдалося повністю зберегти бажану єдність і незалежність, Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою суверенну державу. 

Не зважаючи, на неуспішність Акту возз’єднання та усі перешкоди, ідея соборності продовжували жити в українських душах, і 22 січня 1990 року мільйони, тоді ще радянських українців вийшли на головні автомобільні магістралі та об’єднались у живий ланцюг від Києва до Львова, святкуючи День Соборності України.

Вперше на державному рівні День Соборності України  почав відзначатись із 1999 року відповідно до Указу Президента, «враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави».

Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став потужнім виявом волі українців до згуртування, свідченням їх самоідентифікації та становленням народу України, як духовно незламної  політичної нації. 

Це був реальний крок до об`єднання українських земель, який і сьогодні істотно впливає на національно-політичні процеси в Україні. 

Святкова дата є достатньо символічною й у наші надскладні часи, коли Україну та її націю намагаються морально знищити та роз’єднати споконвіку міцно скріплені духовні зв’язки.

Як ніколи раніше, День Соборності України - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель!

Перегляньте пам"ятку.


11 січня 2021 року


Наша Маланка

     Щедрий вечір 13 січня або Васильєв, як його ще називають – збігається з українським народним святом Маланки.

 У ніч з 13 на 14 січня українці відзначають старий Новий рік. Це свято з'явилося через розбіжність юліанського і григоріанського календарів, яка становить 13 днів.

 Старому Новому року передує Щедрий вечір, 13 січня, а 14 січня – Васильєв день. Щедрий вечір або Васильєв, як його ще називають – збігається з українським народним святом Маланки.

                                                   Історія свята Маланки
    Це давнє свято. За християнським календарем-це також день преподобної Меланії (Меланки, Маланки, Міланки). Згідно з повір'ям, Міланка Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем, щоб сповістити господарів про наступні торжества.

За давніми міфами, окрім сина, у всеєдиної Лади (мати богів в слов'янській міфології), вірного побратима бога Місяця, була ще донька, яку всі називали Міланка.

Коли князь-Місяць був на полюванні, лютий змій викрав із срібного терема Міланку й запроторив у підземне царство. Звільнив її богатир Безпальчик-Васильчик і одружився на ній. Тому на Щедрий вечір ще святкують Василя.

                                         Як відзначають свято Маланки
На свято Маланки прийнято переодягатися у тварин і фольклорних персонажів. На свято Маланки дівчата, у масках або без них, усю ніч щедрують та ворожать.



За старим звичаєм, коли дівчата починали ворожити хлопці крали у них вдома двері або калітки. Щоб повернути вкрадене, батько дівчини мусив виставити могорич.

 На Старий Новий рік хлопці також "водили Меланку". Неодружений хлопець переодягається в жіноче плаття і стає "Маланкою", а дівчина або жінка – в чоловіче плаття, як образ "Василя". Серед дійових осіб – дід, баба, циган, циганка, коза, чорт. В масках і костюмах щедрувальники ходять від будинку до будинку і веселять перехожих танцями і жартами.


  У давнину переодягнені йшли на роздоріжжя палити Діда, або Дідуха (сніп соломи, який стояв в хаті від Святого вечора до Нового року), а потім стрибали через багаття. Це мало очистити від спілкування з нечистою силою.

                                                Що приготувати на Маланку
   
 Головною стравою вечора є Кутя. На Василя кутю готували щедру і жирну, звідси і назва вечора – Щедрий. Вважається, що щедрий і багатий стіл забезпечить господареві добробут на весь рік.

  В деяких селах готують традиційне святкове блюдо – кров'янку, його називають Маланка. Також випікають спеціальні хліба Маланку та Василя.

На столі обов'язково повинні бути пироги, вареники, блюда з свинини, млинці, ковбаси. За стіл, як і в новорічну ніч, сідають всією родиною. Сваритися в цей день не можна.

Перегляньте правила поведінки під час зимових розваг




                                                   30 грудня 2020 року 

                     Інструктаж з техніки безпеки під час зимових канікул


_ПАМ’ЯТКА
\
для учнів та батьків на зимові канікули

 УЧЕНЬ! БЕРЕЖИ СЕБЕ!

   1.Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.

2. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.

3.  Не прикрашай ялинку ватою, паперовими іграшками. Не запалюй бенгальські вогні, свічки.
Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.

4. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів.

5. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
Не ходи на водоймища. Тонкий лід – це небезпечно для життя.

6.Не заходь у ліфт з незнайомими людьми.

7.Будь обережний під час катання на санчатах, лижах, ковзанах. Не гуляйте довго під час сильних морозів.

8.Любий учень, дбай про своє здоров’я та життя!

З повагою,  класний керівник

 



Комментариев нет:

Отправить комментарий